Můj cíl I.

Ráda bych se naučila být sama se sebou spokojená. Přestat se zaobírat tím, jak kde na koho působím, co si o mně myslí apod. Chtěla bych umět rozpoznat, co je v životě opravdu důležité a přestat se zabývat věcmi, které mi berou energii, ale nedávají nic podstatného.

Vím, že toto nepřijde samo a je třeba zkoušet různé cesty, a i tak, kdo ví, zda se mi to v tomto životě podaří. Jsem alespoň ráda, že si to vůbec uvědomuji, že člověk může některé věci v životě ovlivnit, a tudíž né čekat na to, co přijde. Byla bych ráda, kdybych věděla, kde je mé místo a jak s tím naložit. Když to shrnu, tak se tomu asi říká sebepoznávání a uvědomování se.

Snažím se na věci dívat z různých úhlů pohledu a konfrontovat si v sobě různé názory. Nevím však, zda se v tom občas moc nepatlám a zbytečně neodkládám činy. Asi ano. Asi bych měla tolik přestat řešit závěry a důsledky své aktivity a neoddávat se tolik požadavkům svého Ega. A třeba o to ani v mém životě nejde. Ale nejspíš, tedy určitě, se budu snažit dál to poznat. A pokud se mi to nepodaří, tak si alespoň řeknu, že jsem to zkusila. Ale asi stejně budu nad sebou pochybovat, zda jsem pro to udělala maximum. A pak si řeknu, že to tak mělo být. Ale nejsou to alibi vůči sobě samé? Prostě zkusím ze života čerpat a čerpat... A nějak to dopadne.

Tento článek je na téma: Na zadané téma - vyprávění

září 2020