Škola Věšteckých umění a esoteriky v Brně

Otevřené studijní obory:

Každý únor a září se můžete přihlásit do čtyř základních studijních oborů. Obsah, popis a ukázky naleznete zde.


Půlroční a další kursy:

Každý půlrok otevíráme pestrou nabídku kursů. Obsah a popis včetně ukázek naleznete zde.


Semináře, cvika, víkendy:

Setkání, praktická cvičení, semináře, workshopy najdete zde.


Dceřinné projekty školy:

Malé opatství Thelémské Magická lóže.
Kurs magie - teorie, praxe, sebezdokonalení.


Návštěvní hodiny školy:

Pondělí 17 - 18.30 hodin. Prosím objednejte se. Kontakty zde.Telefon:
775 SHUGAL=
775 748425.


Doporučené knihy:
Novinky v obchodě

ANKETA:
Co vám tu chybí?

Víc prací studentů. (998)

Fotky. (589)

Reporty z akcí. (404)

Něco jiného (175)

Nevím. :-) (162)Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy


Seznam stránek
Kdo jsme?
MAGICK rozchodník

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
Zuzana


Jediná evropská škola, nabízející úplné vzdělání v esoterních naukách a věštecvíZe života školy
Úvod

      Školu založila Zuzana Antares jako první svého druhu u nás. Od té doby vychovala mnoho set, možná i tisíc žáků. Někteří pokračovali profesionální kariérou a patří dnes mezi známé odborníky, jiní studovali jen pro radost, pro vlastní rozvoj nebo pro lepší porozumění druhým.

Nenechte si ujít:

HISTORIE ŠKOLY* co je esoterika * školní perličky * kurz magie * Revue44 (Z deníku Zuzany Antares)Jak začít studovat

  1. V levém menu je odkaz na studijní obory (ty jsou roční až čtyřleté) nebo kurzy (ty jsou tříměsíční až půlroční).
  2. Vyberte si svůj obor.
  3. Lze studovat jeden nebo víc oborů souběžně - záleží na vás.
  4. Přihlaste se telefonicky na 775 SHUGAL (775 748425) nebo mailem 333_zavináč_magick_tečka_cz.
  5. Můžete zkusit i seminář nebo cviko, víc info tamtéž.

Zvolený článek:

Ještě nepřišel čas

      Ledový vítr zkoumá skuliny ostrých výčnělku skal, zalézá do všech koutů, pátrá a hledá, kdy by dál ničil a sténal v koutech, s burácením hledá živou duši, co se ještě skrytá někde krčí a čeká, až na chvíli vítr utichne.

Tato zem je však pokryta ledem, chlad přivál studené závěje co víří vzduchem a jako mlhavý závoj se opět snáší k zemi s tisíci vločkami, které se drobnými záblesky vzdáleného Slunce občas zatřpytí. Skály mezi sebou promlouvají vysokými i dutými zvuky svých studených těl, tvoří smutnou melodii tohoto světa.

      I přes chlad je však cítit proud energie, co pulzuje a dotváří obraz skalistých míst. Je silná, vládnoucí a magická, jakoby přišla z jiných světů. Toto místo, skála lišící se barevností, tvarem i svou mohutností, je její oblíbené. Staré nápisy lemují okolí v dávných dobách vytesané, snad neznámými bytostmi stvořené. Stojí tu snad zapomenuty, nikým nespatřeny, nebo čekají na svého hrdinu co porozumí? Mluví o pravdě, nebo snad jsou varováním pro dobu temna?

Vítr utichl, jakoby očekával odpovědi v temném koutě světa. Skála však dál pulzuje svou energii, mohutně se vzpíná do černé oblohy a ponechává si tajemství pro sebe.

Přece jen z povzdálí paprsek světla si našel místo pro svůj jas, neúnavně proniká skrz temnotu i skálu a sílí, už ozařuje schody v okolí tohoto místa. S neuvěřitelnou lehkostí se skála pohne a otevírá se. Místo září světlem. V pozadí se vynořil stín. Velký, statný, mrazivý. Je nehybný, čeká. Stín vykročí dopředu, zrakem protíná tmu, pátrá. Osvětlená postava vypadá jako muž, dlouhé paže i nohy rozkročené, oblečen do kožešin, však obličej lidsky nevypadá. Ostré výčnělky kolem hlavy, snad maska. Postava zkoumá okolí s vážným výrazem ve tváři.

Náhle se ozve dětský pláč, vycházející zevnitř skály. Bytost ihned zmizí za hlasem. Pláč utichá, jen proud světla zůstal. Ticho.

Tmu zkoumají oči. Oči muže - bojovníka. Nevnímá ledové počasí, ostrý vítr, který opět zápolí se sněhovými vločkami, strhává mu plášť z ramen, muž čeká. Také uslyšel hlas dítěte, nyní je nedočkavý, plný radosti, očekávání, nervozity a napětí. Konečně. Po dlouhém namáhavém putování kde bloudil ve skalách, nocoval s divou zvěří, bil se o život ... Teď je promrzlý, hladový, ale živý! A našel to, co hledal.

Muž vykročil ze stínu a opatrně se přibližuje k jeskyni. Rozhlíží se, ale už má jeskyni na dotek. Opatrně vchází dovnitř. Jde za světlem, smysly napjaté. Ve skále necítí chlad, dokonce má příjemný pocit tepla. Jde neslyšně dál a ocitá se v kulaté místnosti. Stěny jakoby samy vytvářely teplo a světlo. I cizokrajná vůně je příjemná. Je to malý svět, který měl člověk možnost spatřit.

Konečně uviděl dítě. Spokojené a spící, zavinuté v přikrývce, chráněné před světem, odkud muž přišel, před zimou, neutichajícím větrem a lidskou zlobou. Dítě patří jemu, jeho rase, jeho lidu. Opatrně je vezme do náruče a spěchá k východu. Nikdo ho nepronásleduje. Muž vyběhl ven, opatrně sešel kluzké schody, když tu ucítí bodnutí strachu, nepříjemný pocit jej nutí ohlédnout se. Nemýlil se. Temná postava u jeskyně stojí nehybně, jen se dívá a hrozí pohledem.

„Je moje“ křikne muž s dítětem v náručí. „Vrátím ho mému lidu, ty na něj nemáš právo“. Hrdina je rozhodnut bít se o život. Náhle v hlavě ucítí bolest a slyší uvnitř hlas, stín - postava nemluví, přesto muž rozumí slovům neznámého. „Jen si jdi a znič další duši ve svém světě. Ještě neskončil váš čas, ničíte sebe a Zemi, plýtváte dary přírody i myšlenkou. Moc zla cítím. Toto dítě mohlo vyrůstat v našem světě, mít volnost, klid v duši. Jdi a nepromarni čas, který vám zbývá. Využij ho moudře. Já se vrátím“.

Bytost i slova zmizela, bolest ustoupila. Jeskyně byla opět tmavá, chladná, temná. Ledový poryv větru probral muže z otupělosti. Ještě jednou se podíval na skálu ve tmě, sevřel spící dítě v náruči a rázně vykročil domů.

Tento článek je na téma: Setkání s monstrem
Vypsat všechny články na toto téma
Nepřehlédněte

Okultní knihkupectví Jsme na FaceBooku


Seznam zapsaných

Seznam studentů přihlášených do aktuálního semestru:
únor 2022
září 2021


Thelema-centrum
Kunkovice

Tady probíhají semináře. Přijeďte!


Galerie:
Nová galerie je tu.

Témata:
1.  Školní aktuality
2.  Na zadané téma - úvaha
3.  Na zadané téma - vyprávění
4.  Mé nejšílenější přání
5.  Zážitky z vizualizací
6.  Setkání s monstrem
7.  Volné téma
8.  Povídky podle obrázku.

Starší práce:
6.  Obzor jako symbol
7.  Obzor jako symbol
8.  Začátek školního roku 2016/17
9. 
10. 
11.  Dubnová setkání
12.  Kurs Výkladu horoskopu
13.  Moje práce s magickým zrcadlem
14.  Začínáme!
15.  Holčička

Novinky

Co nového na celém Magick.cz?


Naše reklama

Ritual.cz