Co tvořím II.

Tvořím změny. Už nechci být „třtinou plápolající ve větru“. Snažím se proto vytvořit v sobě pevný bod, ze kterého budu vycházet. Tvořím tedy ten bod, ten chrám. Sebe sama. Jenomže ne vždycky použiji správný postup, vrátím se k tomu, co bylo a tvořím víry. Pak také tvořím „bubáky“ a dusno. Až se z toho vzpamatuji zase pokračuji v tvoření toho bodu. Snažím se i vytvořit jiný vztah s partnerem, protože ten dosavadní byl nějaký jakoby zasazený v růžové kouli. Ale dokud nebudu mít vytvořený ten bod, stejně nic moc nezměním. Takže je to vlastně pořád o tom jednom.

Občas vytvořím nějakou povídku, nějakou mandalu. Pomáhám vytvářet (utvářet) osobnost Natálky, což mě taky docela pěkně zaměstnává. Taky tvořím součást tohoto světa a taky tvořím tento úkol.
Jo, a ještě se snažím vytvořit ženu, která je pevně zakotvena sama v sobě, zná své slabé i silné stránky, je odpovědná za sebe a své činy, má rozvinutou mužskou i ženskou stránku, a stále na sobě pracuje. Ale to je docela práce na celý život a zase vycházet z toho bodu. Takže se vrátím zase k začátku - tvořím svůj pevný bod.
Protože jsme teprve rok nastěhovaní ve vlastním bytě, tak tvořím a dotvářím příjemný byt. No, tvoří ho Drahoš a já se ho snažím zútulňovat. Taky se snažím pracovat na výkladech horoskopů, abych aspoň trochu pronikla do astrologie.
No a mimo zimu tvořím na zahradě. Sázím a starám se o kytky, snažím se vytvořit zahradu, která bude nějak přirozeně zakomponovaná do krajiny, momentálně mám v plánu vytvořit takový odpočinkový koutek u studánky pod vrbou, takže dělám nákresy a studie, a hledám vhodné kytky. Kromě toho po celý rok sbírám bylinky a vařím různé čaje, medy, likéry, masti … Občas vyrábím dárky pro přátele - maluji na sklo, ale na to mám pořád míň času.
Snažím se občas vytvořit pro Natálku nějakou hračku - hodně netradiční (třeba namačkám papírové kuličky do sklenky a ona je pak vytahuje, rozbaluje, fouká do nich) a je pro mě docela velkým zadostiučiněním, když vidím, že ji to zajímá.
A pak ještě jsem si vzpomněla, že si vyrábím vršek kostýmu do břišních tanců. To je také tvoření. A někdy docela náročné na trpělivost.