Co tvořím III.

Poslední tři měsíce jsem ustrnul a netvořím v zásadě vůbec nic. Nebývá vidět slunce, jen mraky a déšť nebo sníh. Lidi jsou takový „zapadnutý“ prostě, zima. V práci se řeší řeší ty neskutečný časopisy a to mě dusí. Jsem v nejzazším bodě zimního útlumu, má vůle a podvědomí mi po většinu času zůstávají skryté. Žiju naprosto mechanicky a reflexivně. Nejsem schopen se k čemukoliv vyprovokovat nebo se do něčeho „zakousnout“. Tvořím součást davu a jako jeden z mnoha anonymů s ním tupě pochoduji do neznáma bez toho, abych nějak závažněji řešil, natož ovlivňoval, směr pochodu.

Naopak poslušen sounáležitosti, svou prací mimovolně napomáhám utužovat jeho stádovitost a komerčnost. Tedy vlastně tvořím, spoluvytvářím mantinely a lákadla těm, kdož se nechtějí od davu oddělit, nechají se jím unášet a radši si sednou k TV NOVA, než aby cokoliv řešili.
Mlaďochům se asi časopisy kategorie Popcorn líbí a dozajista jim pomohou se snadno začlenit do pohybující se masy. A tak je to „správné“ , pořádek musí být! Je někdo proti? Tak dva kroky vpřed! Naštěstí ale cítím, že se „vítr obrací“. Jaro je za dveřmi a nastane změna. Už aby to bylo !!!