Výklady tarotu

Eso Holí Ďábel
Je to stvořování života, tvoření nového, neustálý impulz ke konání. Je to ale i přijímání zodpovědnosti za své činy, které nemusejí být v souladu s ustálenými pravidly. Je to vždy něco nového v panujících pravidlech, energie, která žene člověka kupředu, i když to tak nemusí vždy vypadat.

7 Disků Kolo Štěstí
Kolo se musí otáčet. I když se člověku nechce a setrvává dlouho v pasivitě a lenosti, v neochotě k jakýmkoliv změnám. Jednou se musí nějakým směrem pohnout. Jaký směr to bude, záleží na něm.

5Holí Rytíř Disků
To bude asi tvrdý boj. Boj s agresí, lstivostí, vztekem, čelení nerozumnému a nerozvážnému jednání. Vynaložení síly a vůle k ovládnutí špatných vlastností. Možná svých, možná někoho druhého.

Princ Holí Rytíř Disků
Tyto karty na mne působí jakoby znázorňovaly prudkost mládí a usedlost zralého věku.Hledání a nalezení cíle.Člověk vyjede na lvu a vrátí se na poslušném koni.Je to asi o nalezení životního postoje, cíle.Vědomé spokojení se s prací na hmotném dostatku a občasné zpestření života nějakým nelogickým činem.

Velekněžka 5Mečů
To je asi nepochopení. Nepochopení čehokoliv,co člověka potkalo. Možná je ztráta víry ve své vnitřní vedení. Přecenění svého rozumového uvažování.Neschopnost objektivního posuzování situací. Špatně určený cíl, odchýlení se od původního záměru.

Luna 4Mečů Královna Mečů
Nutnost projít nějakým úskalím, najít z něčeho cestu ven, najít řešení.Přemítání, odkládání, promýšlení, plánování. Zatím chození dokola.Rozhodnutí se ale dostaví.Bude přesně promyšleno, cesta bude vytyčena.Bude li správná se teprve uvidí. Zatím to vypadá jen na přípravy.

4Disků 2Holí Eso Pohárů
Opustit dané hranice, překročit vymezený prostor, porušit řád, nutnost nějakého rozhodnutí, do kterého se nechce.Přísun poznatků z nevědomí ještě více prohloubí pochybnosti o nutnosti a správnosti rozhodnutí.Ale to prostě nastane. Člověk bude hledat své nové místo v životě, opustí své dosavadní jistoty, vydá se novým směrem.

10Pohárů Aeon Princ Mečů
Vědomá změna. Dosažení cíle, který nesplnil očekávání vede k analýze situace, k přezkoumávání všech provedených kroků, k hodnocení. K uvědomění si stavu, který nutně potřebuje změnu. Změna spočívá zatím v tom, že si člověk uvědomuje její potřebu, její nutnost.Rozhodnutí o charakteru změny zatím není.Je to takový přesun ze zklamání do plánů, které jsou úžasné, ale zatím nic neřeší.

Princ Disků Hvězda Viselec
Propojení horního a dolního světa může nastat výběrem nepřeberných nabízených možností nebo pasivním čekáním na zázrak.Tento výběr bude spíše zatím přípravou na uchopení té nejideálnější možnosti. Je to čas čekání, odevzdání se osudu, přijmutí podmínek a pochopení svého cesty životem. Pochopení že pracovat se dá každých podmínek.

2Mečů Eso Disků 10Mečů
Jakoby se kolo disku otočilo 360 stupňů.Počáteční klid, vnitřní jistota, chápání svých schopností a možností se nejprve přemění ve vzdušný zámek, který člověk nechce opustit.Lpí na všem, co vybudoval, nechce žádnou změnu. To ale nejde, to si uvědomí.I po vybudování čehokoliv, co člověka uspokojí, co se zdá být vrcholem, se musí jít dál. Vždy se objeví něco nového.Možná rozvzpomenutí se na začátek přiměje člověka k novému vykročení.

Tento článek je na téma: Volné téma

září 2015